Команда

Юрій Радченко
6 January 2014, CAHS Fellows stand for their portraitsСпівзасновник та Директор Центру. Історик, кандидат історичних наук (2012). Захистив кандидатську дисертацію “Нацистський геноцид українських євреїв на території Прифронтової зони (1941-1943)“. У 2008 році закінчив магістратуру з історії отримав Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Працює викладачем Інституту сходознавства та міжнародних відносин “Харківський колегіум” та є науковим стипендіатом Yahad In Unum.
Наукові інтереси: історія Голокосту, українсько-єврейські відносини, колаборація у Центральній та Східній Європі в період Другої світової війни, Історія праворадикальних рухів у Європі у 1920-1940-х роках.
Завантажити повне резюме.

Артем Харченко

Співзасновник та координатор академічних проектів Центру. Історик, кандидат історичних наук (2012). Захистив кандидатську дисертацію про купецьку родину Харківської губернії. Закінчив Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (спеціальність історія України). Магістр історії (2008). Доцент кафедри українознавства, культурології та історії науки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. Учасник низки міжнародних проектів, присвячених єврейській історії та спадщині, зокрема “Єврейська спадщина в Білорусі та Україні: презентація, освіта, популяризація”. Стипендіат Фонду Ротшильда (дослідження єврейських громад на території Східної України), DAAD (дослідницьке стажування в Інституті Симона Дубнова при Лейпцигському університеті, проект: “Jewish community in the space of Russian Imperial city: Kharkiv, 1859-1914”), дослідницький грант HREC (проект: “Forcible Transfers of Children in USSR (Ukrainian Soviet Socialist Republic): 1928-1935)”.
Сфера наукових зацікавлень: соціальна історія, єврейські студії, студії про геноциди, студії Голодомору, студії Голокосту.
Завантажити повне резюме.

Олексій Чеботарьов

Chebotarov_photo

Співзасновник та координатор проектів Центру. Докторант Ст. Галленського університету та зовнішній стипендіат Докторантського колегіуму “Австрійська Галичина та її багатокультурна спадщина” Віденського університету. Працює над дисертаційним дослідженням “Трансміграція євреїв з Російській імперії у Габсбурзькій Галичині (1870-1914)“. Науковий співробітник Школи гуманітарних та соціальних наук Санкт-Галленського університету, редактор онлайн журналу “Euxeinos. Governance and Culture in the Black Sea Region”. Працює у Центрі міської історії у Львові дослідником та асистентом Міського медіа архіву.
Сфера наукових інтересів: історія міграцій, історія націоналізму, “єврейське питання” та антисемітизм, пограничні студії, нова імперська історія.
Завантажити повне резюме.

Анна Чеботарьова (Сусак)

AnnaСпівзасновниця та членкиня Центру. Анна працює науковою співробітницею Школи гуманітарних і соціальних наук Санкт-Галленського університету та координаторкою  дослідницької мережі  “Регіоналізм в Україні“. Анна є докторанткою Школи соціальних наук Польської академії наук та працює як дослідниця у проектах Центру міської історії у Львові. Анна здобула ступінь магістра з соціології та соціальної антропології у Центральноєвропейському університеті (Будапешт, Угорщина) та ступінь магістра з історії та соціології у Львівському національному університеті ім. Івана Франка.
Сфера наукових інтересів: колективна пам’ять, єврейська спадщина в Центрально-Східній Європі, пам’ять про Голокост, культурна спадщини, якісні методи соціологічних досліджень.

Ігор Дворкін

Wwzh5qyJroY

Співзавновник та член Центру. Кандидат історичних наук, доцент. З 2008 р. працює на кафедрі українознавства, культурології та історії науки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. У 2005 р. закінчив історичний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. У 2005 – 2008 р. навчався в аспірантурі  на кафедрі політичної історії НТУ “ХПІ”. У 2009 р. захистив кандидатську дисертацію, присвячену розвитку музейної справи Наддніпрянщини у ХІХ – на початку ХХ ст.
Сфера наукових інтересів: історія музейної справи, процеси націотворення, міжетнічні відносини, викладання історії України у вишах.

Світлана Телуха

фото Телуха С.С.

Світлана Телуха – членкиня центру, історикиня, кандидатка історичних наук, В 2005 році отримала історичну освіту, закінчивши Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. В 2011 році захистила кандидатську дисертацію за темою «Церковно-адміністративна та громадсько-політична діяльність митрополита Антонія (Храповицького) в Харківській єпархії (1914-1918)». Доцент кафедри українознавства, культурології та історії науки у Національному технічному університеті «Харківському політехнічному інституті». Учасниця різних міжнародний проектів, шкіл, семінарів, конференцій сфокусованих на дослідженні пам’яті, гендеру, травми, переселення та геноцидів.
Наукові інтереси включають сферу: історичної пам’яті, гендерних студій, соціальної історії, студій вивчення травми, історії Катастроф, студій про геноциди та переселення.