У Харкові відбулась конференція про джерела з історії Геноцидів, масових вбивств та депортацій

17-19 квітня 2018 року у Харкові відбулась конференція «Геноциди, масові вбивства та депортації на українських землях під час Другої світової війни: як працювати з джерелами». Конференція зібрала 16 молодих науков(ців)ок, які презентували свої дослідження. Водночас визнані дослідни(ки)ці як Джон-Пол Химка, Як Грабовський, Олександр Зайцев та Гелінада Грінченко давали експертні коментарі та задавали тон дискусіям.

20180419_112500-e1525267426302.jpg

Шість панелей, на які була поділена триденна конференція, заторкнули найрізноманітнші питання травматичного минулого українських земель. Презентовані дослідження були присвячені:
– метологічним викликам усноісторичних досліджень;
– потенціалу его-документів;
– замовчуваним темам сексуального та гендерно вмотивованого насильства;
– широкому спектру проблем, на які проливають світло документи окупаціних адміністрацій та кримінальних справ;
– наративам історичної пам’яті.

IMG_8481

20180417_155903

Джона-Пола Химка та Ян Грабовський прочитали лекції широкої аудиторії, які стали майстер-класами з методів роботи з джерелами для учасників конференції. Також Проф. Грабовський представив нове 2-томне видання «Dalej Jest Noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski», яке він підготував разом з Барбарою Енгелькінг.

Завершлилась конференція лекцію одного з організаторів Юрія Радченка та підсумковою дискусією.

Конференція була ініційована та організована Центром дослідження міжетнічних відносин Східної Європи та історичним факультетом ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Захід став можливим завдяки підтримці Європейської асоціації єврейських студій та Української асоціації усної історії.

З програмою конференції можна ознайомитись тут.

 

Це слайдшоу вимагає JavaScript.